Courtois najlepszym bramkarzem

16.07.2018 09:55

W niedzielę wieczorem piłkarze zakończyli zmagania w FIFA World Cup Russia 2018. W finale Francja pokonała Chorwację (4:2), a po spotkaniu finałowym rozdano nagrody dla najlepszych zawodników turnieju.


Jednym z wyróżnionych jest belgijski golkiper Chelsea Londyn Thibaut Courtois, który został wybrany najlepszym bramkarzem rosyjskiego mundialu i otrzymał „Złote Rękawice”. Konkurencje miał sporą, bo wysokie noty zbierał też młodziutki Jordan Pickford czy bramkarz Chorwatów Danijel Subasić, okrzyknięty królem rzutów karnych.

Niewykluczone, że dzięki znakomitej postawie podczas Mistrzostw Świata w Rosji 26-letni Belg zmieni klub już tego lata. Jego kontrakt z The Blues wygasa co prawda za rok, ale kolekcjonujący gwiazdy mundiali Florentino Perez, prezes Realu Madryt, pilnie poszukuje bramkarza, że Courtois jest na czele jego listy.

Przypominamy, że Belgowie zakończyli rosyjski mundial na trzecim miejscu, najwyższym w historii swoich występów na imprezie tej rangi. W meczu o brąz pokonali w sobotę 2:0 Anglików, a sporą rolę odegrał w tym właśnie bramkarz „Czerwonych Diabłów”.


Komentarzy (0)

Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany
Zgłoś błąd