Długa przerwa Niezgody

22.06.2018 16:45

W ramach prowadzonych przez klub na początku przygotowań do nowego sezonu badań profilaktycznych, a także po dodatkowych konsultacjach w Warszawie, u Jarosława Niezgody stwierdzony został zespół Wolfa-Parkinsona-White’a (...) Usunięcie wady wymaga przeprowadzenia zabiegu kardiologicznego – poinformowała Legia Warszawa w komunikacie prasowym.


Wspomniany na wstępie zabieg wykluczy piłkarza z treningów na wiele tygodni. 23-letni piłkarz straci nie tylko praktycznie cały okres przygotowawczy, ale też początek nowego sezonu, w tym eliminacje Ligi Mistrzów.


Niezdiagnozowany zespół WPW może w skrajnych przypadkach stanowić zagrożenie dla życia i być jedną z przyczyn nagłej śmierci sercowej u zawodników, dlatego najważniejsze jest jego stwierdzenie i prawidłowe leczenie, co pozwala na pełny powrót do zdrowia i uprawianie wyczynowego sportu bez niepotrzebnego ryzyka.” – powiedział Mateusz Dawidziuk, lekarz I drużyny Legii (cytat za legia.com).


Powrót do pełnych treningów ma nastąpić w okresie około ośmiu tygodniu po wykonaniu zabiegu, co oznacza, że Jarosława Niezgody nie zobaczymy najprawdopodobniej w eliminacjach europejskich pucharów i przynajmniej w sześciu pierwszych kolejkach ekstraklasy. 

Komentarzy (0)

Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany
Zgłoś błąd