Górnik zdeklasowany w sparingu

30.06.2018 08:25

W piątkowy wieczór piłkarze Górnika Zabrze zmierzyli się w Splicie z miejscowym Hajdukiem. Chorwaci dali bolesną lekcję podopiecznym Marcina Brosza, rozbijając ich aż 4:0.


Pojedynek z chorwackim zespołem był dla zabrzan jednym z najważniejszych testów przed inauguracją nowego sezonu, w którym po blisko ćwierć wieku przyjdzie im wystąpić nie tylko na krajowych boiskach, ale też na arenie międzynarodowej, a konkretnie w eliminacjach Ligi Europy.


Trudno potyczkę z Hajdukiem nazwać próbą generalną, bo do pierwszego meczu o stawkę pozostały dwa tygodnie, ale Marcin Brosz dostał mnóstwo materiału do przemyśleń. Jego ekipa znacznie odstawała od piłkarzy ze Splitu i porażkę 0:4 można uznać za najniższy wymiar kary.


Jedno jest pewne, po odejściu z klubu trzech podstawowych zawodników (Kurzawa, Kądzior, Wieteska), w Zabrzu brakuje piłkarskiej jakości. Transfery Jesusa Jimeneza i Adama Ryczkowskiego wydają się być dalece niewystarczającymi, jeśli Górnik myśli o czymś więcej, niż tylko o walce o utrzymanie.


Hajduk Split – Górnik Zabrze 4:0 (2:0)
Bramki: 1:0 – Gyurcso 7′, 2:0 – Sego 27′, 3:0 – Basić 48′, 4:0 – Tudor 63.


Komentarzy (0)

Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany
Zgłoś błąd