Jose Kante blisko Legii

18.06.2018 07:15

Jose Kante w niedzielę popołudniu przyleciał do stolicy Polski. 27-letni napastnik w poniedziałek przejdzie testy medyczne, po których ma podpisać kontrakt z Legią Warszawa i dołączyć do drużyny na zgrupowaniu w Warce (18 czerwca - 1 lipca) – poinformował stołeczny klub.


Urodzony w Hiszpanii Gwinejczyk trafił do Polski w 2016 roku, kiedy to został piłkarzem Górnika Zabrze. Na Górnym Śląsku spędził jednak tylko pół roku. Zabrzanie spadli z elity, a Jose Kante, który nie strzelił przez całą rundę nawet jednej bramki, rozpoczął poszukiwania nowego klubu.


Ostatecznie przeszedł do Wisły Płock, w której spędził dwa ostatnie sezony. Ponownie miał problemy ze skutecznością, ale poza tym spisywał się dobrze. W końcu zaczął też trafiać do siatki rywala i uzbierał 19 goli i 4 asysty w 63 oficjalnych występach w barwach „Nafciarzy”.


Z Płocka odszedł po wygaśnięciu umowy, motywując swoją decyzję chęcią powrotu do ojczyzny. Nic jednak z tego nie wyszło i wszystko wskazuje na to, że jeszcze dziś zostanie piłkarzem Legii Warszawa, z którą podpisze najprawdopodobniej dwu lub trzyletnią umowę.


Komentarzy (0)

Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany
Zgłoś błąd