Niemiecki obrońca w Sosnowcu

21.07.2018 08:15

Nowym piłkarzem naszego klubu został Michael Heinloth. 26-letni Niemiec podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia go o kolejne 12 miesięcy – poinformował beniaminek z Zagłębia Dąbrowskiego w komunikacie zamieszczonym na oficjalnej stronie klubu (zaglebie.eu).


Najnowszy nabytek sosnowiczan jest prawym obrońcą z przeszłością w 1. Bundeslidze. Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Niemczech rozegrał dokładnie 21 spotkań w barwach SC Padebor, notując jedną asystę.

26-letni piłkarz dwa ostatnie sezony spędził jednak w ligach holenderskich, gdzie występował w drużynie NEC Nijmegen. Najpierw w Eredivisie wystąpił w 21 spotkaniach, a po spadku rozegrał kolejne 27 pojedynków, zdobywając w nich 3 bramki i dorzucając asystę.

Najważniejsze, że mam możliwość gry, sprawdzenia się w dobrym zespole, za jaki uważam Zagłębie. Wojtek Golla wiele dobrego mówił mi o polskiej piłce, o polskich klubach i jestem bardzo ciekawy, jak to będzie wyglądało w rzeczywistości” - powiedział zawodnik oficjalnej stronie klubu.

Przyjście niemieckiego obrońcy to już szóste wzmocnienie zespołu beniaminka Lotto Ekstraklasy, który przez piłkarskich ekspertów wskazywany jest jako najpoważniejszy kandydat do spadku. 


Fot.: Zagłębie Sosnowiec/https://twitter.com/zaglebie_euKomentarzy (0)

Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany
Zgłoś błąd