Rywale polskich ekip wylosowani

24.07.2018 07:55

W szwajcarskim Nyonie, gdzie mieści się siedziba UEFA, odbyło się losowanie III rundy eliminacji Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Swoich potencjalnych przeciwników poznali czterej reprezentanci Lotto Ekstraklasy.


Na wstępie trzeba przyznać, że los nie był łaskawy dla polskich klubów. Mistrz naszego kraju, Legia Warszawa, zmierzy się najprawdopodobniej z serbską Crveną Zvezdą Belgrad, która w II rundzie kwalifikacji rywalizować będzie ze znacznie niżej notowaną Suduvą z Litwy.

Jeszcze mniej szczęścia miał wracający po blisko ćwierć wieku przerwy do europejskich pucharów Górnik Zabrze, który po ewentualnym wyeliminowaniu słowackiego Trenczyna zmierzy się z Feyenoordem Rotterdam.

Dwa pozostałe klubu z Polski również trafiły na rywali z Beneluksu, ale tym razem nie na Holendrów a na Belgów. Jagiellonię Białystok czekać będzie pojedynek z Gent, a Lecha Poznań z Genk.

Najpierw jednak cztery nasze ekipy muszą poradzić sobie z rywalami w II rundzie eliminacji europejskich pucharów, a to łatwe z pewnością nie będzie, co pokazały nam już pojedynki na wcześniejszym etapie.

Ewentualne dwumecze trzeciej rundy kwalifikacji zaplanowano na 7-9 i 14-16 sierpnia. Druga startuje już w tym tygodniu (24-26 lipca), a rewanże odbędą się już w przyszłym tygodniu (31 lipca – 2 sierpnia). 

Zgłoś błąd