Zieliński z nowym kontraktem, bo tak i jeszcze dłuższy tekst

25.07.2018 07:45
3.00002

Podstawowy pomocnik reprezentacji Polski, pomimo zainteresowania klubów z innych lig europejskich, pozostanie piłkarzem SCC Napoli, z którym wkrótce podpisze nowy kontrakt.


Jak donoszą włoskie media, z „La Gazettą dello Sport” na czele, klub i agent polskiego piłkarza osiągnęli już porozumienie w sprawie nowej, pięcioletniej umowy. Na jej mocy 24-letni zawodnik ma zarabiać blisko 2,5 mln euro rocznie, co oznacza przeszło dwukrotną podwyżkę. Z kontraktu została też wykreślona klauzula odstępnego, która wynosiła 65 mln w europejskiej walucie.

Piotr Zieliński został piłkarzem klubu z Neapolu dwa lata temu, przenosząc się za 14 mln euro z Udinese Calcio. Od tamtej pory jego wartość wzrosła do 32 mln, pomimo tego, że Polak w drużynie Maurizio Sarriego był jedynie zmiennikiem dla podstawowych graczy środka pola.

Ma się to zmienić po przyjściu do klubu Carlo Ancelottiego, który widzi w reprezentancie naszego kraju jednego z liderów drużyny i nie wyobraża sobie jego sprzedaży. To jeden z głównym powodów podpisania nowej umowy, która wygaśnie dopiero 30 czerwca 2023 roku. 

Komentarzy (0)

Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany

Kupony bukmacherskie 0

    Zgłoś błąd