Piast znalazł napastnika

05.07.2018 17:50

Nowym zawodnikiem Piasta Gliwice został Piotr Parzyszek. 24-letni napastnik pomyślnie przeszedł testy medyczne i podpisał kontrakt, który zwiąże go z Niebiesko-Czerwonymi do 30 czerwca 2021 roku – poinformowali gliwiczanie za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej klubu.


Co ciekawe, dla urodzonego w Toruniu snajpera Piat Gliwice będzie pierwszym polskim klubem w karierze. Zawodnik, który mierzy sobie 191 centymetrów wzrostu, wyemigrował wraz z matką w wieku sześciu lat do Holandii, gdzie został piłkarsko ukształtowany.

Piotr to typowy środkowy napastnik. Jest dynamiczny, dobrze wyszkolony technicznie, mocny w grze w powietrzu i - co najważniejsze - obdarzony instynktem strzeleckim. Takiego zawodnika szukaliśmy od dłuższego czasu – przedstawił najnowszy nabytek gliwiczan Bogdan Wilk, dyrektor sportowy klubu.

W zakończonym przed kilkoma tygodniami sezonie, Piotr Parzyszek bronił barw PEC Zwolle, dziewiątej drużyny holenderskiej Eredivisie. W sumie wystąpił w 30 spotkaniach o stawkę, w których zdobył 9 goli i zaliczył 3 asysty.

Komentarzy (0)

Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany
Zgłoś błąd